Section 2 Winners - 2019

8-9-10 SB - Kirbyville Little League (D12)

8-9-10 BB - Port Neches Section 2 winners

9-10-11 SB - Silsbee Little League (D12)

9-10-11 BB - West End advances to State 

LL SB - Kountze Little League (D12)

Intermediate Sectional Winner - (D28) NW 45

Junior Softball Sectional Winner - Jasper

Junior Baseball - Bridge City advances to State 

Senior Softball Sectional Winner - Channelview

Senior Baseball Sectional Winner - (D28) Montgomery

Section 3 Winners

Section 3 Softball winners
8-9-10 SB - District 25 Northside
9-10-11 - No Team
Major SB - District 15 East End
Junior - No Team
Seniors - District 15 East End

Section 3 Baseball winners:
8-9-10 - D15 Pearland
9-10-11 - D14 - Bayside Little League
Major - D16 Post Oak
Intermediate - D16 West University
Junior - D16 West University
Senior - D16 West University

Section 4 District Winners - 2019

District 18:
Baseball:
10s: Needville
11s: Lamar National
Majors: Lamar National - Sectional Winners; advancing to State
50/70:  West Sugar Land
Junior:  Needville - Sectional Winners; advancing to State
Senior: Bay City - Sectional Winners; advancing to State
Softball:
10's (Minor) Brazos
Majors Needville
Juniors East Bernard

District 27:

10s Softball - Ganado - Sectional Winner; advancing to State
Major Softball - Edna
Major Baseball - Ganado
Jr. Baseball - Victoria SW
Sr. Softball - Calhoun
Sr. Baseball - Victoria SW

District 29:
Softball:
10s Rockport
Major Rockport
Jr. Rockport

Baseball:
10s Orange Grove
Major Refugio
Jr. Ingleside 


District 31:

8/9/10 Baseball District Champs is; Shiner

8/9/10 Softball District Champs is; Hallettsville

9/10/11 Baseball District Champs is; Seguin

Major League Softball District Champs is; Hallettsville - Sectional Winners; advancing to State

Major League Baseball District Champs is; Hallettsville

Intermediate Baseball District Champs is; Poth - Sectional Winners; advancing to State

Junior League Softball District Champs is; Cuero - Sectional Winners; advancing to State

Junior League Baseball District Champs is; Shiner

Senior League Softball District Champs is; New Braunfels - Sectional and State Winners; advanced to Regionals

Senior League Baseball District Champs is; Seguin - Advancing to Regionals as the Host Team

Copyright © 2019 Texas East Little League  |  Privacy Statement |  Terms Of Use |  License Agreement |  Children's Privacy Policy  Login